Speciální nabídka

 

 

Výstava Jana Sováka Příběh života v Domě NATURA

výstavu naleznete v Příbrami , Plzeňská 134. (mapa)

Speciální nabídka pro školy:

Vydejte se na cestu do pravěku v Domě NATURA díky výstavě Příběh života, která je první akcí připravenou Geoparkem Barrandien Ekologického centra Orlov o.p.s..

Výstava potrvá do 30. června 2021

 

Výstava Příběh života vás zve na cestu po stopách vývoje života na naší planetě. Projdete se na ní od starohor až do současnosti. Na vaší cestě vás budou provázet jedinečné rekonstrukce prehistorických zvířat, rostlin a krajin.

 

Výstava je rozdělena do čtyř částí.

  • V jedné věnované Barrandienu se před vámi otevře život, jehož stáří se odhaduje na 1 100 až 600 miliónů let. Budete mít možnost seznámit se s druhy, které žily na místech, která můžete navštívit v rámci Geoparku Barrandien.
  • V druhé části výstavy vycestujeme z prvohor do druhohor a potkáte se na ní s dinosaury, kteří tuto epochu ovládli.
  • V třetí části budete na poutavých obrazech Jana Sováka sledovat vývoj života na naší planetě během uplynulých milionů let až po savce a Homo sapiens.
  • Ve čtvrté části se vám představíme knižní a filmovou tvorba Jana Sováka.

 

Jan Sovák se zabývá rekonstrukcemi fosílii a má na svém kontě více než 300 publikací v 15 jazycích. Je ilustrátorem knihy Michaela Crichtona Jurský park, která byla námětem k filmovému zpracování. Podílel se na realizaci filmů, televizních seriálů, např. Upíří deníky. Jeho rekonstrukce vzniklé ve spolupráci s předními odborníky vytvářejí obraz života v dobách dávno minulých.

 

Pod stejným názvem jako výstava vyšla i kniha Příběh života, kterou si můžete za zvýhodněnou cenu 399,- Kč zakoupit v recepci Domu NATURA.

 

Přehlídka velkoplošných obrazů dinosaurů zapůsobí na každého návštěvníka. Jan Sovák je jeden z nejlepších malířů pravěku, ale absolutní špičkou je v zachycení a vyjádření děje příběhu. Jeho díla díky tomu žijí svůj život. Dokáže svými kresbami zachytit reálnou představu útoku dinosaura nebo vyjádří strach zvířete ze šavlozubého tygra.

 

Speciální cena pro školy je 50,- Kč za osobu, pedagogický doprovod zdarma.

Prohlídku je možné realizovat i jako komentovanou. Kromě ní můžete navštívit další expozice Domu NATURA za doplatkem 10,- Kč .

 

Co dalšího nabízí Dům NATURA:

  • živou expozici obojživelníků a plazů ČR (jedinečná ve Střední Evropě)
  • expozici CHKO Brdy
  • stálou výstavu našeho muzea Sphingidae, které je 2. největší na světě

 

Pro školní výlety Dům NATURA nabízí zajištění obědů (polévka, jídlo, nápoj) za zvýhodněnou cenu 135,- Kč.

Více informací na: dumnatura@eco-centrum.cz

 

 


Fotografie

Rychlý kontakt

Dům NATURA Příbram
Plzeňská 134
261 01 Příbram

+420 725 443 223
dumnatura@eco-centrum.cz
49.6890841N, 14.0081431E

Dům NATURA je projekt Ekologického centra Orlov o.p.s. určený pro širokou veřejnost, který je realizován za podpory Středočeského kraje.
© 2017 - 2024 DŮM NATURA | Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Designed by: Jiří Brda | Created by: Reklalink s.r.o.