Výstava FOTKLUBU URAN

01.09.2021 Výstava FOTKLUBU URAN

Fotografie je tu s námi bezmála dvěstě let. Od svého vzniku ušla zdlouhavou a dobrodružnou cestu. V dnešní době je již nedílnou součástí naší společnosti, dalo by se říci, že zevšedněla. Přináší nám především obraz našeho vnějšího světa, ale také radost z tvůrčí činnosti. A právě ona radost je jedním z hlavních důvodů, proč náš fotoklub stále existuje.

Vznik se datuje k roku 1957, kdy se sešli nadšenci v oboru fotografie v restauraci na Příkopech v Příbrami 1 a převzali otěže zaniklého fotokroužku provozovaným národním podnikem Safina zaměřeným na zpracování drahých kovů. Prvním předsedou se tehdy stal Josef Koubek. V roce 1959 byl slavnostně otevřen Kulturní dům a zde se usídlil i závodní klub Jáchymovských dolů – Uranových dolů Příbram – ve kterém fotoklub dostal vyhrazeny dva ateliéry a jednu laboratoř pro práci a schůzky. Uranovými doly byl fotoklub také dotován, a tudíž měl v laboratořích bohatou výbavu. Po roce 1990 se fotoklub přestěhoval z Domu kultury Q-klubu Příbram, kde díky řediteli Ing. Petru Prause měl dobré zázemí do doby, dokud Q-klub aktivně sdružoval veškeré tvůrčí aktivity ostatních zastřešených zájmových kroužků. Klub byl však ke konci roku 2015 nucen prostory opustit kvůli rozprodání budovy, dnes již bývalého Q-klubu. Od roku 2016 se pak pravidelné schůzky přestěhovaly do Domu Natura a dále pak do restaurace Plzeňka U Soudku v blízkosti náměstí T. G. Masaryka v Příbrami, a to až do roku kdy celý náš svět zasáhla virové pandemie. Fotoklub tak byl nucen se přestat scházet z důvodu virové prevence. Nynější předseda Martin Moravec tedy začal provozovat klubové soutěže alespoň korespondenční formou přes sdílenou galerii na všemi využívané (nejmenované) internetové platformě.

V našem klubu se pořádají pravidelné měsíční soutěže i Mistra fotoklubu, probíhají přednášky, promítání, diskuse a návštěvy vernisáží s fotografickou tématikou. Fotoklub se snaží pořádat alespoň jednu členskou výstavu ročně.

Rychlý kontakt

Dům NATURA Příbram
Plzeňská 134
261 01 Příbram

+420 725 443 223
dumnatura@eco-centrum.cz
49.6890841N, 14.0081431E

Dům NATURA je projekt Ekologického centra Orlov o.p.s. určený pro širokou veřejnost, který je realizován za podpory Středočeského kraje.
© 2017 - 2022 DŮM NATURA | Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Designed by: Jiří Brda | Created by: Reklalink s.r.o.