Výstava výtvarných prací klientů společnosti ALKA Příbram

03.11.2023 Výstava výtvarných prací klientů společnosti ALKA Příbram

Vážení návštěvníci, srdečně Vás zveme k návštěvě výstavy výtvarných prací klientů společnosti ALKA Příbram.

Ateliér Alka je roční cyklus arteterapeutických setkání zaměřený na umělecké sebevyjádření osob s mentálním, tělesným či kombinovaným postižením. Cílem projektu je realizace zájmových a vzdělávacích aktivit pro klienty Alky a využití prezentace jejich vlastní umělecké tvorby jako cesty k ovlivňování veřejnosti. Pravidelné aktivity jsou pro klienty velmi důležité, zejména pro rozvoj jejich uměleckých dovedností, dosažení a udržení si co nejvyšší úrovně samostatnosti, uplatnění schopností a zapojení se do všech aspektů normálního života. V rámci arteterapeutických setkání dostali klienti příležitost vyjádřit svoje pocity a vnímání uměleckou tvorbou a naučili se spoustu nových dovedností. Tyto nové schopnosti jim pomůžou dosáhnout a udržet si vyšší úroveň samostatnosti a přinesou jim novou kvalitu prožívání života. V průběhu ateliérových setkání se naučili pracovat až s 8 arteterapeutickými technikami jako jsou malování akrylem a pastelem, kreslení, práce s keramickou hlínou, práce s papírem, práce s přízí, práce s voskem, malování na sklo či koláže.  

Výstavou individuálních uměleckých děl chceme ukázat, že svět lidí s hendikepem je mnohem pestřejší a barevnější, než se zdá.

Výstava Alka

https://www.youtube.com/watch?v=9hIIO1AQGQk&list=PLEPoRUSpm5OPxoVc7yRlJJU1U-XDr_fB_&index=20

Rychlý kontakt

Dům NATURA Příbram
Plzeňská 134
261 01 Příbram

+420 725 443 223
dumnatura@eco-centrum.cz
49.6890841N, 14.0081431E

Dům NATURA je projekt Ekologického centra Orlov o.p.s. určený pro širokou veřejnost, který je realizován za podpory Středočeského kraje.
© 2017 - 2024 DŮM NATURA | Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.
Designed by: Jiří Brda | Created by: Reklalink s.r.o.